Informace a objednávky: 737 231 220

Jedete na dovolenou? Máme pro vás pár rad, jak nepřilákat zloděje.

Každý z nás to už určitě zažil. Spěch a stres při balení kufrů na dovolenou vystřídal klid a pohoda na slunné pláži. Člověk odpočívá, ale do hlavy se mu vkrádají myšlenky typu: „Zavřel jsem všechny okna? Zamknul jsem všechny dveře od bytu? Udělal jsem vše pro to, aby nás nenavštívili zloději?”

Máme pro vás pár tipů, jak těmto myšlenkám zabránit.

1. Krom velmi blízkých přátel a příbuzných nikomu neříkejte, že jedete na dovolenou. Buďte obezřetní i na „společnosti” či určité průzkumy, které se ať už na ulici, či telefonicky, ptají, jak a kde budete dovolenou trávit. Pozor si dávejte také na kolegy v práci.

2. Doma nenechávejte zatažené rolety, závěsy, či žaluzie. Pokud toto uděláte, je pro zloděje hračka zjistit, zda-li jste nebo nejste doma. 

3. Na záznamníku nenechávejte vzkaz, že nejste doma. Nesvěřujte se o tom ani na sociálních sítích, nenastavujte si automatickou odpověď v mailu o vaší dočasné nepřítomnosti.

4. Poproste sousedy či rodinu, aby vám po dobu dovolený vybírali schránku a kontrolovali, zda-li jsou vaše dveře do bytu stále zamčeny. Pokud nechcete nikoho takto obtěžovat, je možnost si nechat zasílat poštu na jinou, vámi uvedenou adresu. 

5. Nenechávejte klíče na místech, do kterých se podívá každý, i nezkušený zloděj. Jedná se především o prostor pod rohožkou či v květináči. Britská pojišťovna More Than ve svém průzkumu zjistila, že osm z deseti lupičů se nejdříve podívalo právě sem. 

6. Zabezpečte svůj byt kvalitními bezpečnostními dveřmi a udělejte tak ze svého bytu nedobytnou pevnost.Bezpečnostní dveře Hradec Králové
Bezpečnostní dveře Pardubice

Autor: , datum: 9.6.2015